Wybierz Strona

Relacja z Cracow Game Days

Krótka relacja z krakowskich targów gier.

W zeszłym tygodniu mieliśmy okazje uczestniczyć na gamingowych targach w Krakowie. Impreza miała miejsce 12-13.08 w halach EXPO Kraków.

Przybyliśmy na targi w poszukiwaniu stoisk o tematyce VR i pochodnych. I tutaj spotkało nas małe zaskoczenie – targi okazały się dużo skromniejsze niż się spodziewaliśmy. Odbiło się to również w kwestii wirtualnej rzeczywistości. Zaraz za wejściem do hali poświęconej grom, było małe stanowisko z HTC Vive. Małe to słowo klucz, ponieważ wystawca zaopatrzył je jedynie w jedną stacje bazową, przez co pozbawił ten zestaw największej zalety, czyli świetnego trackingu. Ponadto grający stał praktycznie w przejściu, więc dochodziło do kolizji z uczestnikami targów. Na hali było sporo miejsca, można było się ustawić w zupełnie innym miejscu, gdzie byłoby bezpieczniej.

Na szczęście idąc w głąb hali dostrzegliśmy stoisko ArenaVR gdzie ustawiła się dość spora kolejka zainteresowanych. Do dyspozycji był Oculus Rift CV1 wraz z kontrolerami Touch oraz 3 sensory. Tuż obok można było zagrać w symulatory samochodowe przy użyciu kierownicy z manualną skrzynią biegów na ciekawie przygotowanym fotelu.

Zamieniliśmy kilka słów z Pawłem, odpowiedzialnym za punkt ArenaVR. Okazało się, że jest bardzo sympatycznym miłośnikiem VR i symulatorów, który również jak my pragnie szerzyć VR wśród graczy 🙂 Korzystając ze sporego zainteresowania, rozłożyliśmy się z kamerą i podpytaliśmy uczestników targów, co sądzą o VR.

Jak widać opinie są pozytywne, co nas bardzo cieszy.

Nie samym VR gracz żyje

Wracając do samych targów. Jak wspomniałem wyżej, spodziewałem się trochę większego rozmachu. Ciężko powiedzieć czy to tylko wina organizatorów czy być może małego zainteresowania ze strony firm, które mogłyby się tam pojawić. Warto dodać, iż pierwszego dnia, w hali obok, równolegle trwała impreza MeetYT, skupiająca twórców You Tube oraz ich fanów. Nie będę w dawał się w szczegóły, gdzie organizatorzy ewidentnie popełnili błędy.

Mimo wszystko ludzie uratowali to wydarzenie. Spotkaliśmy sporo fajnych osób, z którymi miło się rozmawiało. Do tego oczywiście trzeba doliczyć ciekawe panele dyskusyjne prowadzone przez redakcje tvgry.pl – chłopaki naprawdę się starali i wyszło im to świetnie. Poniżej możecie posłuchać wrażeń naszych kolegów na temat targów:

Podsumowując…

Mogłoby być więcej i lepiej ale finalnie imprezę zaliczam do tych udanych a organizatorom życzę powodzenia w następnej edycji, która mam nadzieje, że się odbędzie.

O autorze

Maciej Szarek

Pasjonat VR, miłośnik retro sprzętu i wszelkiej elektroniki, gracz od małego. Na co dzień SysAdmin ;)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.