Wybierz Strona

RemmedVR – leczenie wad wzroku z wykorzystaniem Wirtualnej Rzeczywistości

RemmedVR – leczenie wad wzroku z wykorzystaniem Wirtualnej Rzeczywistości

Informacja prasowa

SpeedUp Group zainwestował w RemmedVR

Problem niedowidzenia i zeza dotyczy nawet do 5% dzieci na świecie. Zbyt późno wykryty lub nieleczony prowadzi do poważnych problemów m.in. z nauką i z aktywnością fizyczną, może także prowadzić do spadku samooceny. RemmedVR rozwija technologię telemedyczną, która zrewolucjonizuje dotychczasowe metody leczenia tych zaburzeń używając przy tym wirtualnej rzeczywistości. Dzięki inwestycji funduszu SpeedUp BRIdge Alfa w najbliższym czasie twórcy metody planują jej dalszy rozwój w oparciu o najnowsze, światowe dokonania w dziedzinie gogli VR, certyfikację medyczną oraz rozbudowanie oprogramowania.

RemmedVR proponuje rewolucyjną metodę leczenia zeza. Aby zrozumieć jej istotność warto przyjrzeć się jak wygląda to dzisiaj. Wiodącą metodą jest plaster zakładany na zdrowe oko, który powoduje spory dyskomfort w normalnym funkcjonowaniu pacjenta oraz terapia stacjonarna w klinice. Ta ostatnia polega na tym, że dziecko jest angażowane w ćwiczenia, których nie lubi, nie rozumie, nie chce realizować. Ponadto, obecnie stosowana technologia nie pozwala na precyzyjne dostosowanie treningu i obserwację postępów młodego pacjenta. Z perspektywy rodziców, pojawia się też niewygodna konieczność dojazdu do kliniki kilka razy w tygodniu. W skrajnych przypadkach, proces leczenia może trwać nawet do dwóch lat. Rozwiązania te generują więc mnóstwo potencjalnych komplikacji i kosztów, oferując jedynie ograniczone możliwości powrotu do zdrowia.

W związku z tym, rodzi się potrzeba na rozwiązanie w pełni skuteczne, akceptowane przez lekarzy, dzieci i rodziców, pozwalające na powrót do zdrowia za pomocą zdalnej terapii wykonywanej codziennie w domu pod nadzorem okulisty bądź optometrysty. Metoda RemmedVR spełnia te warunki, dostarczając produkt telemedyczny oparty o najnowszą technologię i odkrycia medycyny w formie gier i aplikacji VR. Dzięki opracowanemu rozwiązaniu mali pacjenci będą mogli poprzez zabawę z witrualną rzeczywistością wracać do zdrowia.

Dzięki inwestycji z funduszu SpeedUp Bridge Alfa, twórcy metody planują jej dalszy rozwój w oparciu o najnowsze, światowe dokonania w dziedzinie gogli VR. Przeprowadzona zostanie także certyfikacja medyczna oraz rozbudowane zostanie oprogramowanie, powstanie m.in. panel webowy dla lekarzy pozwalający na zdalne zarządzanie procesem leczenia. Głównym celem inwestycji jest przeprowadzenie międzynarodowego badania pilotażowego w wiodących placówkach medycznych na terenie Unii Europejskiej i doprowadzenie do pierwszych komercyjnych wdrożeń. Wierzymy, że nasza praca pozwoli przywrócić prawidłowe widzenie tysiącom dzieci, jak i dorosłych. Podsumowując, posiadamy wszystkie niezbędne zasoby, aby wprowadzić na rynek rewolucję w zakresie leczenia zaburzeń widzenia. – Piotr Krukowski CTO RemmedVR.

SpeedUp Bridge Alfa należy do grupy funduszy SpeedUp Group. Fundusz skupia się na projektach powstałych na bazie lub wykorzystujących w swojej działalności wyniki badań naukowych lub prac badawczo-rozwojowych – Aktywnie poszukujemy projektów łączących technologię z rynkiem zdrowia. To bardzo ważny obszar naszego działania i widzimy w nim duży potencjał rozwoju. – mówi Tomasz Czapliński Partner Zarządzający funduszem. – Telemedycyna, jako obszar, który szczególnie nas interesuje, jest niewątpliwie przyszłością w dziedzinie ochrony zdrowia. RemmedVR idealnie wpisuje się w ten nurt – zdalny charakter terapii, obiektywny i precyzyjny pomiar, analiza statystyczna, a w konsensusie redukcja kolejek i obniżenie kosztów. Ponadto urzekł nas wybitnie zgrany i kompetentny zespół.

SpeedUp BridgeAlfa jest beneficjentem środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach programu BRIdge Alfa. To inicjatywa NCBR skierowana do prywatnych inwestorów spełniających kryteria mikro lub małych przedsiębiorstw, którzy mają doświadczenie w inkubowaniu innowacyjnych pomysłów. Stworzone przez nas fundusze – Alfy – to ważny element ekosystemu wspierania innowacji. Dają możliwość zweryfikowania koncepcji dobrze rokujących projektów na wczesnym etapie rozwoju, zapewniając ich twórcom nie tylko środki na realizację prac B+R, ale także niezbędny know-how i opiekę biznesową. Dzięki BRIdge Alfa rozwijane są projekty, które mają szansę być przełomowe w swojej dziedzinie – mówi prof. Aleksander Nawrat, zastępca dyrektora NCBR.

W maju tego roku NCBR uruchomiło kolejnych 16 Alf, które dysponują łącznym budżetem w wysokości 455 mln zł. Będą wspierać najciekawsze projekty m.in. z obszaru nowych technologii, medycyny, IT, life sciences czy rolnictwa.

O autorze

Remigiusz Laskowski

Co-Founder VR Polska. Zainteresowany VR od pierwszych wieści o Oculusie. Działający w środowisku od czasów Cardboard 1.0. Zawodowo informatyk, z pasji technik estradowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.