Wybierz Strona

Turniej Omniverse ESPORTS – do wygrania HTC Vive i $1000 – 3 lokalizacje w Polsce

Turniej Omniverse ESPORTS – do wygrania HTC Vive i $1000 – 3 lokalizacje w Polsce

Zawody e-sportowe na bieżniach VR

Startuje kolejna edycja online’owego turnieju organizowanego przez producenta bieżni do VR – Virtuix. Edycja startująca jutro, 21 stycznia 2019, będzie polegała na rywalizacji solowej, dzięki czemu więcej lokalizacji w Polsce będzie mogło wziąć udział – w poprzedniej edycji wymagane były dwie bieżnie. Wydarzenie ma odbywać się cyklicznie, w ostatnim tygodniu miesiąca.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział należy posiadać własne konto na platformie Omniverse. Zarejestrować można się tutaj, wybierając w menu „Register” i wypełniając formularz. Następnie standardowo potwierdzamy nasz adres e-mail klikając w odnośnik w wiadomości, którą otrzymamy. Na otwarter stronie ustawiamy swoje hasło. Posiadając takie konto możemy już udać się do jednej z lokalizacji, w których dostępne są bieżnie Virtuix Omni™.

Gdzie w Polsce są bieżnie Virtuix Omni 2.0?

Według oficjalnej listy na stronie turnieju, udział możemy wziąć w 3 lokalizacjach w Polsce:

Sugerujemy skontaktować się przed wizytą z wybranym salonem i zarezerwować stanowisko z bieżnią. Po przybyciu na miejsce logujemy się na nasze konto Omniverse i przechodzimy do gry. Pracownicy z pewnością pomogą nam w obsłudze i wyjaśnią zasady gry.

W co gramy?

Core Defense jest tytułem stworzonym specjalnie dla systemu Virtuix Omni. Jest to zręcznościowa strzelanka, w której naszym zadaniem jest przetrwać kolejne fale robotów i bronić rdzeni zasilających. Na platformie Omniverse możemy znaleźć również poradnik i opis sterowania. Warto się z nimi zapoznać, aby jak najlepiej wykorzystać nasz czas w salonie VR.

Nagrody i tablica wyników

Za pierwsze miejsce organizator przewidział $1000 i HTC Vive. Drugie miejsce to również ciekawa nagroda – $500 i słuchawki HP Omen (czyli możesz kupić Vive’a wartego akurat €500 🙂 ). Trzecie i kolejne miejsca to odpowiednio $250, $150 i $100. Miejsca od 6 do 10 nagradzane są $50. Sponsorami jest HTC Vive oraz HP.

Swoją pozycję i wyniki innych uczestników możesz śledzić na stronie głównej turnieju.

Nagrody w turnieju e-sportowym Virtuix

Zasady uczestnictwa

Pełen regulamin można znaleźć tutaj. Podstawowe założenia to pełnoletność (lub więcej niż 13 lat i zgoda rodziców), posiadanie konta na platformie Omniverse. Można wygrać tylko jedną nagrodę, na tablicy wyników liczy się tylko najwyższy wynik. Virtuix skontaktuje się ze zwycięzcami. Oczywiście, jak ma to zazwyczaj miejsce w tego typu akcjach, z udziału, wykluczeny jest personel powiązany bezpośrednio z Virtuix jak i pracownicy lokalizacji biorących udział w turnieju. Zasady dotyczące punktowania w grze dostępne są tutaj.

Należy oczywiście pamiętać o przestrzeganiu zasad obowiązujących w danej lokalizacji ;).

Nie zdążyłem wziąć udziału w tej edycji turnieju, czy będę miał jeszcze okazję?

Tak. Turniej będzie odbywał się cyklicznie do końca roku w ostatni weekend miesiąca. Jednak marcowa edycja będzie dotyczyła rywalizacji dla dwóch graczy, więc lista salonów biorących udział może się zmienić. Kolejna rywalizacja dla solowych graczy odbędzie się w kwietniu.

Harmonogram kolejnych edycji turnieju

Życzymy wszystkim chętnym powodzenia ;).

O autorze

Remigiusz Laskowski

Co-Founder VR Polska. Zainteresowany VR od pierwszych wieści o Oculusie. Działający w środowisku od czasów Cardboard 1.0. Zawodowo informatyk, z pasji technik estradowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.