Wybierz Strona

Zaproszenie na zajęcia próbne z Wirtualnej Rzeczywistości od Instytutu Wyobraźni

Zaproszenie na zajęcia próbne z Wirtualnej Rzeczywistości od Instytutu Wyobraźni

Zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych na organizowane przez Instytut Wyobraźni pierwsze w Polsce zajęcia z Modelowania w Wirtualnej Rzeczywistości.

Firma dotąd specjalizująca się w nauce projektowania przy użyciu druku 3D po sukcesie z zajęciami dla młodzieży, rozwija się i pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na zajęcia testowe z modelowania w VR.

Zajęcia w Instytucie Wyobraźni przede wszystkim będą polegały na nauczeniu się podstaw designu, modelowania i wizualizacji w wirtualnej rzeczywistości. Każdy z uczestników zostanie poprowadzony od podstaw do świata projektowania VR. Uczestnicy będą poznawać takie narzędzia do projektowania jak Blender czy Unreal Engine 4, w których nauczą się modelować i programować obiekty. Końcowym elementem zajęć będzie przeniesienie się w stworzony przez uczestników wirtualny świat za pomocą jednego z najbardziej dopracowanych zestawów wirtualnej rzeczywistości, czyli HTC VIVE Pro. Jednym z pierwszych projektów będzie stworzenie pokoju.

Zapisy

Zajęcia testowe ruszają 28.01, możliwość zapisu poprzez formularz, który jest umieszczony na stronie: http://instytutwyobrazni.pl/zajecia-testowe-vr/
Lekcja próbna kosztuje 69 zł. Na lekcję próbną zapraszamy dzieci w wieku 8-15 lat, a także licealistów i dorosłych.

Zalety i korzyści

Zajęcia testowe pomogą określić zainteresowanie dziecka tematem Modelowania Wirtualnej Rzeczywistości. W programie między innymi:

  • 90 minut modelowania wirtualnej rzeczywistości
  • Poznanie podstaw grafiki 3D i programowania w silniku Unreal
  • Podziwianie własnej koncepcji w wirtualnej rzeczywistości

Warsztaty pozwalają nabyć umiejętności modelowania wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu uczestnik staje się czynnym użytkownikiem zaawansowanej technologii 3D:

  • Uczy się modelować otoczenie trójwymiarowej przestrzeni,
  • Poznaje najważniejsze tajniki dotyczące grafiki 3D,
  • Poznaje metody przetwarzania stworzonych projektów w zaawansowanym środowisku programistycznym Unreal – tak, aby za pomocą gogli VR móc obserwować przestrzenne efekty swoich prac,
  • Poszerza wiedzę praktyczną z zakresu profesjonalnych zastosowań wirtualnej rzeczywistości.

Poza wyżej wymienionymi zaletami lekcje w Instytucie Wyobraźni mocno wpływają na rozwój kreatywności dzieci oraz doskonalenie umiejętności projektowania. Nie do pominięcia jest także poprawa umiejętności praktycznych związanych z takimi dziedzinami jak mechanika, architektura, aerodynamika czy technologia chemiczna.
Jak wyglądają zajęcia można zobaczyć na firmowym kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCR2NMUk-kbvDmVyottTH87A

Kontakt oraz kadra

tel. 663314455

e-mail: info@instytutwyobrazni.pl

adres: Pańska 75 lok. 7, 00-834 Warszawa

Trenerzy posiadają doświadczenie akademickie i przemysłowe w branży projektowania, druku 3D i technik pokrewnych w zakresie inżynierii materiałowej, biomedycznej, tkankowej, budowy maszyn, elektroniki, automotive, i wielu innych dyscyplin.

Informacja opublikowana na prośbę organizatora.

O autorze

Bartłomiej Kowalówka

Redaktor, pasjonat wszelkich wydarzeń i projektów związanych z VR.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.