Wybierz Strona

VR Warsaw Day 2016 – Relacja

Relacja z najlepszej imprezy VR up-to-date jaką jest (była) VR Warsaw Day od JackQuacka. Poniżej relacja w formie tekstowej 😉

Słowa wstępu

W ciągu ostatniego miesiąca zaliczyłem już 3 impezy VRowe w Polsce. Coś niesamowitego – choć wirtualna rzeczywistość to nisza, Polska ma do zaoferowania tego typu eventów na równi z imprezami gamingowymi. Wpierw biznesowo-prelekcyjna Aula, nastepnie – VR Congress, którego relację możecie znaleźć na kanale. Nie minęły jednak dwa tygodnie i boom – kolejna impreza do kompletu. Tym razem jest to VR Warsaw Day organizowany przez magazyn Pixel. VR Warsaw Day Odbywał się 17 Listopada w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Kinie Elektronik i trzeba przyznać, że na tle konkurentów wypada na razie najlepiej w swojej kategorii. Dlaczego?

Cena biletów

Ano przede wszystkim dlatego, że najniższy próg cenowy za bilet to 10zł. Za mniej niż Kebaba na Cienkim moglismy dostać się do hali Expo, obejrzeć i spróbować tych “mitycznych” VRów. A zdecydowanie było co próbować.

Stoiska, atrakcje i reszta

Stoiska na VRWD to idealna mieszanka stoisk z Poznań Game Arena 2016 i VR Congressu. Dosłownie – 90% stoisk pochodziło z jednego lub drugiego eventu i w taki sposób wreszcie mogłem dotrzeć do tytułów Indie, których nie zdążyłem zakosztować podczas PGA. Szczególnie podobało mi się podejście firm House of Fables oraz MythicOwl – obydwie miały ciekawe aplikacje i z chęcią przyjęły feedback odnośnie swoich produktów. A, no i nie zapomnijmy o Sosie, który kręcił się po hali pokazując nowy trailer do Mosh Pit Simulator!

Poza tym spotkać można było VR Visio z ich ulepszona wersją Drone Huntera, a także Immerson z demem obsługujacym Oculusy Touch. Miałem je w ręce, zagrałem, szybko przetestowałem – o ile więcej pojawi się w osobnej recenzji, teraz mogę tylko zdradzić że są bardzo lekkie, dopasowane do dłoni i co najważniejsze – bardzo dobrze trackowane sa w przestrzeni, choć ta jest sporo mniejsza od grywalnej przestrzenii zestawu HTC Vive.

Warto również zwrócić uwagę na stoisko poznańskiej firmy Setapp, gdzie największy szał robiła appka wzorowana na Keep Talking and Nobody Explodes – gracz w VR współpracuje z osobą stojącą przed masą dziwnych przełączników, lampek i kabelków aby wspólnie osiągnąć cel – masa frajdy z nowatorskim podejściem

Nie zabrakło głośnych polskich tytułów: Alice VR, Chernobyl VR  czy Bound, a HyperBook i 11th Dimension pokazały swoje świetne aplikacje z poprzednich eventów – odpowiednio Hyper Arenę oraz Interaktywne dzieła Beksińskiego.

Również w temacie B2B nie zabrakło Fream ze swoim EvryPlace i paru stoisk związanych z oglądaniem nieruchomości i wnętrz w postaci VR.

Organizacja

W skrócie – Expo było niesamowicie wręcz udane i mimo niecodziennej miejscówki zdecydowanie było warte swojej ceny – nawet jeśli pomnożyć ją dwukrotnie. Wszystko było na swoim miejscu, dało się przejść między stoiskami i nie odczułem ścisku, jaki dopadł mnie na VR Congresie.

Zupełnie inaczej sprawa ma się z częścią konferencyjną. Ta to w większości kropka w kropkę powtórka z rozrywki VR Congressu – dużo o sukcesie, mało warsztatów i za wysoka cena w stosunku do przekazanych treści. Choć 6 krotnie niższa i tutaj zdecydowanie kłaniam się w stronę organizacji – bo idziemy w końcu w dobrym kierunku.

Podsumowanie VR Warsaw Day

VR Warsaw Day to najlepszy Event VRowy Up-To-Date. Bardzo Tanie, dające ogromne pokłady frajdy Expo oraz średniawy, acz pędzący ku lepszemu Biznes Zone. Nic tylko wyciągnąć wnioski, delikatnie podbić cenę i rozszerzać oferte stoisk, a zyskamy kolejną wartościową impreze cykliczną w Polsce!

 

 

Masz pytanie? Zadaj je tutaj! ► http://forum.vrpolska.eu

Polub Facebooka ► http://www.facebook.com/vrpolska

Subskrybuj nasz kanał. Kliknij w link ► http://vrpolska.eu/youtube

Dziękujemy za obejrzenie naszego filmu. Jeżeli film się podobał – nie zapomnij zostawić kciuka w górę, to jest dla nas bardzo ważne!

Ekipa
VRPolska.eu

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.