Wybierz Strona

HTC Vive, Mozilla i AWS łączą siły, by stworzyć wyjątkową przeglądarkę internetową w VR

HTC Vive, Mozilla i AWS łączą siły, by stworzyć wyjątkową przeglądarkę internetową w VR

Firma HTC, pionier rynku wirtualnej rzeczywistości, ogłosiła dziś pierwszą tego rodzaju współpracę pomiędzy Mozilla Firefox, Amazon Sumerian AWS i Fidelity Investments. Umożliwi ona konsumentom wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości do codziennego życia, pozwalając całkowicie zanurzyć się w wykreowanych światach, nawet podczas przeglądania stron internetowych. Firefox Reality stanie się domyślną przeglądarką internetową na HTC Vive, zapewniając użytkownikom wygodę, bezpieczeństwo i prywatność.

Chcąc uprościć umieszczanie treści internetowych w rzeczywistości wirtualnej, HTC Vive nawiązał współpracę z Amazon Web Services (AWS), którego platforma Amazon Sumerian dostarcza programistom i firmom narzędzi do łatwego tworzenia i wdrażania rozwiązań w VR. Podczas targów CES, firma Fidelity Investments będzie pierwszą, która zaprezentuje swoją obecność na nowej platformie. Rozwiązanie to umożliwi konsumentom przeglądanie portfolio firmy w rzeczywistości wirtualnej za pośrednictwem środowiska zbudowanego specjalnie dla nowej przeglądarki.

„W tym roku postanowiliśmy przenieść do rzeczywistości wirtualnej zadania, które wykonujemy na co dzień” – powiedział Michael Almeraris, Vice President of Partnerships and Content, HTC VIVE. „Dzięki współpracy z Mozillą i Amazon Web Services, zamykamy lukę w przetwarzaniu XR, dając użytkownikom możliwość uzyskania dostępu do jeszcze większej puli aplikacji VR, jednocześnie wspierając twórców w jeszcze szybszym tworzeniu tych treści.”

Mozilla Firefox

Przeglądanie stron internetowych w VR, korzystając z istniejących od lat, standardowych narzędzi nie należy do najprostszych ani najwygodniejszych. Dlatego firma HTC Vive zwróciła się do Mozilla Firefox, aby zmienić ten obraz. Współpraca obu firm umożliwia zoptymalizowane sposobu korzystania z zasobów sieci za pośrednictwem VR, oferując szybkie i łatwe wyszukiwanie, dostęp do ulubionych witryn, zakupy, surfowanie, oglądanie filmów i wiele innych. Firefox będzie domyślną przeglądarką internetową dla Vive, Vive Pro i nadchodzącego VIVE Cosmos.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Amazon i HTC. Dzięki temu mamy pewność, że to najlepszy sposób na doświadczenie Internetu na najlepszym urządzeniu VR na rynku” – powiedział Sean White, Chief R&D Officer, Mozilla. „Wprowadzamy Firefox Reality na platformę VR firmy HTC, aby zapewnić użytkownikom bezpieczne, szybkie wrażenia w następnej generacji sprzętu.”

Amazon Sumerian

W ramach tej współpracy HTC Vive łączy siły także z Amazon Sumerian, aby wprowadzić na rynek prawdziwy web VR. Dzięki tej współpracy programiści HTC Vive będą mogli tworzyć pełne immersyjnych treści, witryny internetowe zoptymalizowane pod kątem VR, nie wymagające specjalistycznego programowania. Korzystając z Sumerian, twórcy mogą szybko projektować, testować i wdrażać witryny w VR. Istnieje bowiem możliwość natychmiastowego udostępnienia ich testerom, innym uwierzytelnionym użytkownikom lub publikowania. Oprócz witryn VR, AWS i HTC planują zintegrować Sumerian także z Viveport, aby treści VR były dostępne jeszcze szybciej, niż dotychczas.

„Wiele branż stosuje technologie XR w bardzo szerokim zakresie, w tym do prowadzenia symulacji szkoleniowych, usług wirtualnego asystenta, zakupów online, wirtualnych wycieczek i wielu innych” – powiedział Kyle Roche, General Manager, Amazon Sumerian, AWS. „Do tej pory tworzenie realistycznych doświadczeń XR wymagało jednak od programistów posiadania specjalistycznych umiejętności oraz poznawania unikatowych specyfikacji i procedur. Razem z HTC i Mozillą dajemy twórcom możliwość szybszego i łatwiejszego budowania aplikacji VR i ich dystrybucji –za pomocą przeglądarki i zwykłego adresu URL.”

Fidelity Investments

Chcąc zaprezentować pełny potencjał drzemiący we współpracy z Mozilla Firefox i Amazon Sumerian, podczas CES VR Showcase, w hotelu Wynn, HTC będzie gościć firmę Fidelity Investments. Prototyp strony internetowej Fidelity Investments VR umożliwia jej klientom zanurzenie się w inwestycjach za pomocą nowych narzędzi do wizualizacji danych i pozwala na współpracę między różnymi użytkownikami, członkami rodziny lub doradcami. „W firmie Fidelity angażujemy się w pomaganie ludziom w ulepszaniu finansowej sfery ich życia, dlatego z niecierpliwością czekaliśmy na możliwości oferowane przez nowe technologie” – powiedział Adam Schouela, VP of Product Management w Fidelity’s Center for Applied Technology. „Możliwość współpracy inwestora z członkiem rodziny lub zaufanym doradcą w wirtualnym środowisku otwiera nowe możliwości tego, jak konsumenci mogą wchodzić w interakcje ze swoimi finansami w przyszłości.”

Informacja prasowa

O autorze

Remigiusz Laskowski

Co-Founder VR Polska. Zainteresowany VR od pierwszych wieści o Oculusie. Działający w środowisku od czasów Cardboard 1.0. Zawodowo informatyk, z pasji technik estradowy.

Trackbacks / Pingbacks

  1. HTC Vive Pro EYE, Vive Cosmos, VivePort Infinity, Firefox Reality, Origin, Vive. Konferencja HTC na CES 2019. | VR Polska - […] Specjalnie na potrzeby środowiska HTC Vive, we współpracy z Mozillą, zostanie stworzona pierwsza dedykowana przeglądarka internetowa VR. O niej…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.