Wybierz Strona

Twórcy wirtualnych światów na start! Ruszyła trzecia edycja dorocznego konkursu Viveport Developer Awards

Twórcy wirtualnych światów na start! Ruszyła trzecia edycja dorocznego konkursu Viveport Developer Awards

Viveport, globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier oraz aplikacji VR uruchomiła właśnie możliwość zgłoszenia do Viveport Developer Awards. Konkurs przeznaczony jest dla twórców aplikacji VR, których dzieło zostało lub dopiero zostanie udostępnione w ramach subskrypcji Viveport. Zwycięzcy każdej z kategorii mogą zdobyć nagrody o wartości 50 tysięcy dolarów, znacząco wspierając tym samym plany dalszego rozwoju studia.

Konkurs Viveport Developer Awards jest okazją do wyróżnienia wyjątkowych twórców oraz dzieł, które przyczyniły się do sukcesu platformy Viveport. W tegorocznym konkursie wyłoniony zostanie jeden zwycięzca, jeden finalista spośród czterech kategorii PC-VR oraz jeden laureat z trzech kategorii VIVE Wave. To prawdziwa gratka dla twórców treści VR, oprócz nagrody pieniężnej zwycięzcy otrzymają bowiem także najnowszy sprzęt HTC Vive, bilety na 2019 Game Developers Conference oraz wsparcie marketingowe, m.in. udział w projekcie “Viveport Developer Stories”. Wszystko o łącznej wartości powyżej 50 tysięcy dolarów.

„Kluczem do sukcesu subskrypcji Viveport okazali się w tym roku twórcy. Nasza baza subskrybentów powiększyła się aż pięciokrotnie, właśnie dzięki naszej nieustannie rozrastającej się bibliotece treści z najwyższej półki”, powiedział Rahul Sandil, Corporate Vice President, marketingu Viveport oraz Vive Studios. „Nagrody Viveport Developer to forma uhonorowania twórców przez Viveport. Dzięki rozmaitym sposobom na monetyzację treści, wsparciu marketingowemu twórców, przekazywaniu 100% zysków ze sprzedaży aplikacji w najbardziej pracowitym, IV kwartale roku oraz podwojeniu zasięgu za sprawą właczenia wsparcia także dla systemu Oculus Rift, Viveport utrzymuje status najlepszej platformy dla twórców VR.”

Poszczególne kategorie odnoszą się do najpopularniejszych gatunków treści objętych subskrybcją Viveport: rozrywki, edukacji, sztuki i kultury oraz treści dla salonów rozrywki. Spośród wszystkich czterech kategorii PC-VR ogłoszony zostanie jeden zwycięzca i jeden finalista, a w tym roku także jeden zwycięzca z trzech kategorii Vive Wave – otwartej platformy dla twórców aplikacji na urządzenia autonomiczne. Tegoroczne kategorie prezentują się następująco:  

Rozrywka – PC-VR, Vive Wave

Zanurza gracza we wciągającym świecie oraz historii. Cechuje atrakcyjnym poziomem interakcyjności. Na długo zapada w pamięć. Zachęca gracza do wielokrotnych powrotów. Gry i doświadczenia bazujące na narracji.

Edukacja – PC-VR, Vive Wave

Oferuje wciągające i interaktywne doświadczenia edukacyjne w sali lekcyjnej jak i poza nią. Rozbudza ciekawość, wyobraźnię i pasję do zgłębiania różnorodnych zagadnień.

Sztuka i kultura – PC-VR, Vive Wave

Umożliwia udział, prezentuje i demokratyzuje proces kreacji w sztuce. Skierowana do globalnego odbiorcy, przyczynia się także do upowszechniania wiedzy i zachęca do korzystania z zasobów dziedzictwa kultury.

Salony rozrywki – PC-VR

Zachwyca użytkowników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z VR. Stworzona z myślą o rozrywce typu location-based (VR wspomagany), z łatwym scenariuszem rozgrywki i często wykorzystujący ciało gracza jako interfejs gry. Idealny do prezentacji w salonach gier dla firm oferujących podstawowe doświadczenia VR. Wymagany udział w programie Viveport Arcade. Twórcy treści VR, chcący wziąć udział w Vive Developer Awards, mogą od dziś do dnia 1 lutego 2019 zgłaszać swoje produkcje na PC lub Wave. Po zarejestrowaniu zgłoszenia poprzez Viveport Developer Console, twórcy powinni przystąpić do programu Viveport Subscription, a następnie wybrać konkretną kategorię, jeszcze przed publikacją konkursowej produkcji w Viveport. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w czasie konferencji 2019 Game Developers Conference w San Francisco.

Informacja prasowa

O autorze

Remigiusz Laskowski

Co-Founder VR Polska. Zainteresowany VR od pierwszych wieści o Oculusie. Działający w środowisku od czasów Cardboard 1.0. Zawodowo informatyk, z pasji technik estradowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.