Wybierz Strona

Wirtualna Rzeczywistość w służbie Marketingu

[poniższy tekst jest częściowym zapisem video. Aby wynieść z materiału jak największą wartość i dowiedzieć się jak najwięcej, zachęcamy do oglądania video]

Wirtualna rzeczywistość od momentu powstania niezwykle się zmieniła. Dziś wiele firm zaczyna wykorzystywać tę technologię. Choć na razie są to duże koncerny, to mam nadzieję, że niedługo to się zmieni i również małe firmy zaczną ją wykorzystywać.

Mam nadzieję, że tak się stanie, m. in. dzięki inicjatywie “Oculus Start”, która ma na celu wspomożenie deweloperów, zarówno pod kątem merytorycznym, jak i technologicznym czy wytworzeniu coraz to nowszych i lepszych aplikacji w wirtualnej rzeczywistości.

Firma, która ostatnio wiedzie prym w wdrażaniu nowych technologii jest IKEA, która niedawno uruchomiła wirtualne doświadczenie w jednym ze swoich sklepów w Dallas. Podczas niego możemy doświadczyć ich produktów w dosyć niecodzienny sposób. Mamy możliwość np. znalezienia się w środku lampy, która jest wykonana z bambusa, doświadczając tym samym naturalnego środowiska w którym występuje bambus. Jest też oczywiście miś panda, który te bambusy zjada. Oprócz tego, w sklepie IKEI możemy doświadczyć wirtualnej walki na poduszki. Ludzi to tak ciekawi, że ustawia się tam kolejka, która liczy setki osób, aby móc doświadczyć tego, co przygotowała firma IKEA.

IKEA stworzyła również cyfrowy blat, który jest swego rodzaju gotowym przepisem. Pomaga on nam w łączeniu składników, ich ważeniu i odmierzani czy kolejności gotowania. Jest to możliwe dzięki specjalnym sensorom. Wszystko to w jednym miejscu i dla osób, którzy nie lubią gotować, nie mają gotowych przepisów w głowach. Zamiast tysiąca gadżetów z osobna – wszystko w jednym miejscu, aby ułatwić nam gotowanie.

To nie koniec produktów IKEI, gdyż firma ta wypuściła również aplikację zrealizowaną w rozszerzonej rzeczywistości, która pozwala nam zobaczyć jak dany mebel/gadżet będzie wyglądał w naszym wnętrzu/biurze. Możemy się przekonać czy meble pasują nam pod względem kolorystycznym, gabarytowym czy faktycznie jest tym, czego szukamy.

Podobną aplikację wypuścił również Amazon. On idzie jednak o krok dalej i jakiś czas temu opatentował rozwiązania, które umożliwiają im stworzenie lustra pozwalającego na przymierzanie ubrań. Koniec zakupów w ciemno przez internet. Będziemy mogli zobaczyć, jak w danym ubraniu wyglądamy, dzięki mnóstwu elektroniki, które Amazon umieścił w tym lustrze. Mamy tutaj projektory, kamery, odpowiednie szkło, ale i również oprogramowanie, które śledzi nasza twarz.

Na uruchomienie aplikacji zdecydowała się również sieć fast foodów – KFC. Aplikacja w humorystyczny i lekko groźny sposób, pozwala pracownikom zapoznać się z całym procesem powstawania firmowego kurczaka. Lekko okrojona wersja została również udostępniona zdecydowanie szerszej grupie odbiorców. Oczywiście, w celach marketingowych :-).

Wirtualną rzeczywistość wykorzystał również Elton John do promocji swojej ostatniej trasy koncertowej, zapowiadając tym samym koniec swojej kariery scenicznej. Muzyk wypuścił dwa filmy, w których jeden jest zrealizowany w 360 stopniach, natomiast drugi w 180.

I tak jeszcze słowem zakończenia – niedługo odbędzie się pierwsza konferencja, na której prelegentem będzie robot.

Doodle Wolf

Źródła artykułów:

Rusza program „Oculus Start” wspierający niezależnych deweloperów

https://www.vrhunters.pl/rusza-program-oculus-start-wspierajacy-niezalezne-vr-owe-studia/

IKEA wykorzystuje wirtualną rzeczywistość, aby edukować o swoich produktach

https://wersm.com/ikea-uses-vr-educate-consumers-products/

Elton John żegna się z publicznością w doświadczeniu VR

https://vrpolska.eu/czytnik/index.php?u=https://www.vrhunters.pl/elton-john-opublikowal-muzyczne-doswiadczenie-360-vr/

Aplikacja szkoleniowa dla pracowników KFC

https://www.vrhunters.pl/aplikacja-szkoleniowa-dla-pracownikow-kfc-trafila-do-oculus-store/

Ubierzemy się przez Internet https://www.przekrojgospodarczy.pl/artykuly/3607-ubierzemy-sie-przez-internet

O autorze

Doodle Wolf

Doodle Wolf z pasją tworzy kolejne doodle video pomagając promować ciekawe firmy, projekty i produkty.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.