Wybierz Strona

Wypróbuj gry na Questa – Try Before You Buy!

Wypróbuj gry na Questa – Try Before You Buy!

Meta wprowadza nową funkcję do sklepu Oculus dla aplikacji Questowych – Try Before You Buy. Opcja ta jest swego rodzaju substytutem dla wersji demo gier, które niegdyś były bardzo popularne, choć dzisiaj niestety są rzadkością. Sprzedaż gier na platformy VR jest tym bardziej trudna dla twórców, ze względu na wysokie ceny lub wymagający próg wejścia. Meta wychodzi naprzeciw developerom udostępniając im możliwość wprowadzenia do swojego tytułu trybu testowego dla potencjalnych nabywców.

Od teraz firma Zuckerberga testuje tą funkcjonalność – producenci gier mogą wprowadzić do swojego produktu opcję “Wypróbuj zanim kupisz” a część użytkowników może już z niej korzystać. Uruchomienie takiej właściwości nie wymaga od programistów żadnej ingerencji w grę – muszą jedynie ją aktywować.

Takie rozszerzenie aplikacji pozwala graczom na przetestowanie aplikacji przez ograniczony czas, ustalony z góry przez twórców w zakresie od 15 do 30 minut. Na 5 minut przed końcem okresu próbnego dostaniemy powiadomienie o tym, że czas się kończy i czy chcemy zakupić grę – po zakupie zachowamy postęp i zdobyte osiągnięcia.

Aby skorzystać z takiej oferty musimy znaleźć produkcję, która ją wspiera. Następnie nad przyciskiem z ceną, klikamy w przycisk “Uzyskaj bezpłatną wersję próbną” – akceptujemy warunki po czym będziemy mogli pobrać grę.

Funkcja ta działa jedynie z grami na Questa, nie licząc tych, które są w App Labie. Po aktywacji okres próbny działa przez 30 dni oraz ustalony czas faktycznej rozgrywki. Czas jest naliczany jedynie podczas działania aplikacji, więc możemy w każdej chwili wyłączyć ją i wrócić później w okresie 30 dni. Po zakończeniu ustalonego czasu lub ogólnego okresu, nie jest możliwe ponowne skorzystanie z tej oferty.

Jeśli chcecie sprawdzić czy już możecie korzystać z tej nowości, poniżej wrzucam linki do kilku tytułów, które już obecnie ją udostępniają:

Uważam, że to świetny pomysł ze strony Meta. Wszystko zależy jedynie od chęci twórców czy zaczną nam udostępniać ten tryb testowy, gdyż nie wymaga to od nich żadnego wysiłku. Jest to niezły kompromis w stosunku do przygotowania osobnej wersji demonstracyjnej tytułu. Nam pozostaje liczyć, że pojawi się ich jak najwięcej a producentom przyniesie wymierne korzyści w sprzedaży. To dobry krok w stronę rozwoju i popularyzacji VR. Zachęcamy Was do podzielenia się swoimi opiniami w komentarzach oraz do podrzucania kolejnych tytułów, które już wspierają tą funkcję.

O autorze

Maciej Szarek

Pasjonat VR, miłośnik retro sprzętu i wszelkiej elektroniki, gracz od małego. Na co dzień SysAdmin ;)

3 komentarze

 1. Avatar

  na liście jest moss ale nie widzę żeby miała tryb demo

  Odpowiedz
  • Maciej Szarek

   U mnie jest dostępny tryb próbny. Być może nie masz jeszcze tej opcji dostępnej na swoim koncie – póki co jest ona ograniczona do pewnej grupy użytkowników. Czy na innych wymienionych aplikacjach masz taką możliwość?

   Odpowiedz
 2. Avatar

  Ja mam tryb próbny tylko przy Moss 2

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.