Wybierz Strona

Claustroom – Escape Room w Wirtualnej Rzeczywistości na Androida

Claustroom – Escape Room w Wirtualnej Rzeczywistości na Androida

Informacja prasowa

Jesteś odkrywcą i uwielbiasz łamigłówki? Systematycznie odwiedzasz pokoje zagadek? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z escape roomami? Nie ma lepszego momentu, żeby się w to wciągnąć i to na całego! Niesamowity “Claustroom” zadebiutuje na urządzeniach z systemem operacyjnym Android już 23.02.2018!

Escape roomy to coraz popularniejsza forma rozrywki. W większości miast na świecie jest ich kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt i wciąż powstają nowe. Ludzie uwielbiają wyzwania, zagadki i łamigłówki, a więc często decydują się na odwiedzanie takich miejsc. Trzeba jednak pamiętać, że gry tego typu przyszły do nas ze świata gier komputerowych. Dziś historia zatacza krąg i za pomocą smartphona wirtualny pokój zagadek możemy przenieść do własnego domu – mówi Marcin Banasiak, Twórca eventu “Mass Escape” oraz project manager “Claustroom”. – Rok współpracy trzech szczecińskich firm: NIEpokój, Atektura oraz Stettiner zaowocował produktem najwyżej jakości, dlatego cieszymy się, że możemy wspólnie zaprezentować innowacyjną grę, jaką jest CLAUSTROOM – dodaje.

Escape room swoje początki, które przypadają na końcówkę lat 80-tych, zawdzięcza grom komputerowym point and click. Kilkanaście lat później zabawa przeniosła się do rzeczywistych pomieszczeń i stała się popularna na całym świecie. Od kilku lat jest jedną z ulubionych rozrywek Polaków. Pokoje, które powstają w coraz większej ilości miast, działają na podobnej zasadzie. Niewielka grupa osób, zazwyczaj 3 lub 4, zostaje zamknięta w środku i w ciągu określonego czasu musi wydostać się z pomieszczenia. Pomagają im w tym wskazówki, ale przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, zręczność i spryt.

I choć istnieje już ogromna ilość escape roomów zarówno tych wirtualnych, jak i rzeczywistych, to jeszcze nigdy nie były one tak dostępne, jak teraz. Wystarczy sam smartphone (w trybie standardowym) lub dodatkowo coraz bardziej popularne okulary wirtualnej rzeczywistości (w trybie VR), żeby przenieść się do całkowicie innego świata. Claustroom nie jest konkurencją dla standardowych Escape Roomów, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie, jakim jest pokój zagadek bez konieczności wychodzenia z domu oraz szukania kompanów do zabawy.

Standardowe Escape Roomy borykają się z problemem stałego klucza rozwiązania. Sprawia to, że zazwyczaj odwiedzenie ponownie tego samego pokoju ma niewiele sensu. Gra “Claustroom” posiada klucz, który generuje się losowo dla każdej sesji gry, dzięki czemu nie tylko możemy bawić się grą wielokrotnie, ale też ustanowić i stale poprawiać swój rekord. A ten daje nam możliwość rywalizacji za pomocą porównywania się z innymi graczami. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, że rozwiązania nie trzeba trzymać w tajemnicy. Paradoksalnie można się nim nawet pochwalić, nie psując zabawy innym graczom.

Gra “Claustroom” w wielu aspektach bardziej przypomina wysokobudżetową produkcję niż kolejną prostą gierkę na telefon. Dzięki technologii VR wzbogaconej autorską modyfikacją wprowadza dodatkowy wymiar do świata zazwyczaj dość prostych aplikacji Google Cardboard, a niezwykle bogatym udźwiękowieniem trzyma w napięciu od startu aż do samego końca!

“Claustroom” to niezliczone możliwości porażki i tylko jeden sposób na sukces!

Od 23.02.2018 gra “Claustroom” dostępna jest na urządzeniach z systemem operacyjnym Android, w sklepie Google Play pod  adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.stettiner.claustroom

O autorze

Remigiusz Laskowski

Co-Founder VR Polska. Zainteresowany VR od pierwszych wieści o Oculusie. Działający w środowisku od czasów Cardboard 1.0. Zawodowo informatyk, z pasji technik estradowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.