Wybierz Strona

Eden Tommorow – recenzja PSVR

Eden Tommorow – recenzja PSVROcena: 6/10Ocena: 6/10

Eden Tomorrow to przygodowa gra science fiction z elementami zręcznościowymi, autorstwa studia Soulpix.

Znana klisza

Początek Eden Tommorow jest klasyczny i mało zaskakujący. Wcielasz się w rolę rozbitka na obcej, niebezpiecznej planecie zaś twoim głównym zadaniem jest przetrwanie w niegościnnym środowisku. Dość szybko Twoim towarzyszem podróży zostaje Newton – latający dron. Nieprzyjazne otoczenie zmusi Was do współpracy, jednak z czasem pojawia się coraz więcej pytań w kwestii zaufania. Z czasem okazuje się, że nie jesteśmy ani pierwszymi ani jedynymi rozbitkami na planecie, natrafiając na coraz więcej kapsułek ratunkowych. Z pozostawionych zaś notatek wynika, że inni ocaleni nie ufali swoim dronom „opiekunom” i próbowali je zniszczyć. Sytuacje komplikuje dodatkowo fakt, że oboje cierpicie na „amnezję” i dopiero z czasem przypominacie sobie powód Waszego pobytu na planiecie.

Rozgrywka

Rozgrywka opiera się na odkrywaniu otoczenia i rozwiązywaniu od czasu do czasu prostych zagadek środowiskowych (z reguły polegających na odnalezieniu czegoś lub wciśnięciu przycisku). Od czasu do czasu musimy przekradać się koło agresywnej fauny planety, ale nie są to wymagające elementy gry. W grze nie ma elementów walki.

Od czasu do czasu możemy przejąć kontrolę nad dronem, co na początku bywa ciekawym urozmaiceniem. Niestety z czasem te fragmenty rozgrywki stają się dość powtarzalne i sprowadzają się do skanowania ogromnych obszarów pod kątem ukrytych rdzeni mocy w celu naładowania fali uderzeniowej.

Oprawa i sterowanie

Wizualnie gra nie robi większego wrażenia choć same modele niektórych potworów bywają dość przekonujące. Oprawa dźwiękowa jest przyjemna i buduje atmosferę, jedynie Newton komentujący wszystko bywa czasem irytujący. Sterowanie jest ograniczone wyłącznie do Dualshocka co negatywnie wpływa na wczucie się w rozgrywkę. Pewną ciekawostką związaną ze sterowaniem w Even Tommorow jest obsługa ruchów głową (potakiwanie, przeczenie) o której wielu innych deweloperów zapomina. Gra wspiera płynne obracanie, które u mnie nie wywołało żadnych problemów z chorobą symulatorową.

Ocena

Eden Tommorow ma swoje momenty, sama 6 godzinna historia bywa intrygująca. Niestety, rozgrywka jest liniowa i powtarzalna. Mimo wszystko jest to tytuł wart uwagi, zwłaszcza jeśli przypadł Wam do gustu Robinson The Journey i trafi się promocja.

 

Eden Tommorow

84
Eden Tommorow
6.5

Stosunek cena/jakość

6/10

  Fabuła

  7/10

   Wykonanie

   7/10

    Rozgrywka

    5/10

     OCENA KOŃCOWA

     7/10

      Zalety

      • Ciekawa warstwa narracyjna i atmosfera
      • Pomysłowy projekt potworów
      • Świetna ścieżka dźwiękowa

      Wady

      • rozgrywka Newtonem bywa powtarzalna
      • rozgrywka to w dużej mierze symulator „chodzenia”
      • brak wsparcia PS Move

      Review

      65%

      Eden Tommorow
      65%

      O autorze

      Robert Cymbalak

      Fan Science-Fiction. Zarówno w literaturze, na małym ekranie, na planszy (4X, figurkowe gry bitewne) jak i w grach elektronicznych. Lubię, gdy gra posiada bogatą fabułę i uniwersum, mam ogromny sentyment do Wrót Baldura, Fallouta oraz Mass Effecta.

      Trackbacks / Pingbacks

      1. Quest 2 vs PSVR | VR Polska - […] już opisaliśmy, a oto linki do wybranych recenzji PSVR exclusive: IRON MAN VR, STARDUST ODYSSEY, EDEN TOMMOROW – po więcej zapraszamy…

      Zostaw odpowiedź

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.